FK Jiskra Heřmanův Městec U-19 – FK Živanice U-19 2:3 (0:1)

Sestava:Gajdošík (70. Dyčka) – Vrátil, Kramařík, Kodera, Vegeš - Svoboda,D.Zrůst, Kápička, Kyprý - Novák,O.Pilný

(střídali: Drahoš, Šimonka)

branky domácích: O. Pilný, Kápička

K prvnímu přípravnému utkání nové fotbalové sezony nastoupili dorostenci Jiskry v Načešicích proti nováčkovi krajského přeboru mužstvu ze Živanic. Aktivněji začali hosté, kteří se ocitli v prvních dvou šancích, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně mohl poslat domácí do vedení Pilný, ale při samostatném úniku si míč příliš posunul a hostující brankář jeho příležitost bez problému vyřešil. V další šanci se mohl prosadit  D. Zrůst, který se z levé strany prodral až ke střele, která orazítkovala tyč. Domácí jsou v této fázi utkání důraznější, ale největším nepřítelem je pro ně koncovka, což potvrdil v další neproměněné šanci Svoboda.

Co se nepodařilo domácím, proměnili hosté v 32 min. povedenou střelou pod břevno a ujali se vedení 0:1. Před poločasovou přestávkou mohli domácí srovnat, ale hostující brankař měl i tentokrát štěstí, kdy míč skončil na břevně.

Druhý poločas kopíroval první, v úvodu gólovka Svobody, ale ani z té se nic neurodilo. Vyrovnání se dočkali domácí přeci jen v 65 min. kdy si osamocený Pilný poradil s brankařem a srovnal na 1:1. Tento stav vydržel pouhých 10 minut a hosté jdou opět do vedení, kdy po několika závarech před domácí brankou se prosazují důrazem 1:2.O chvíli později odskakují Živaničtí již o dvě branky na 1:3.Závěrečné snížení Kápičky na 2:3 těsně před hvizdem rozhodčího již nedává prostor domácím k vyrovnání a tímto výsledkem utkání končí.

Hodnocení trenéra Rostislava Pilného: Výsledek není vůbec důležitý, přípravná utkání slouží k vyzkoušení různých variant, takže hráče točíme na postech, které možná nejsou pro některé hráče obvyklé. V dosavadní letní přípravě si zatím cením přístupu mužstva k tréninkům, chodí jich maximum, kromě těch, kteří jsou na právě na dovolené. V týdnu zajíždíme k dalšímu přípravnému utkání do Hlinska (středa 30.6.)

Zpět

Novinky

Novinky

• 18.06.2014 11:13

Heřmanoměstecká penalta 2014 - 27.6. od 15:30

Příjměte pozvání na další ročník Heřmanoměstecké penalty, která se bude konat 27. 6. 2014 od 16:00. Registrace soutěžících bude od 15:30. Po skončení akce bude následovat zábava! Zahraje kapela EXPRESS a DJ Lukyn (21:00-02:00). Během konání Penalty bude plná udírna a pivo!

• 13.06.2014 09:25

Zasedání valné hromady

Dnes od 19:00 v hospůdce Na Hřišti proběhne zasedání valné hromady FK Jiskra Heřmanův Městec. Zváni jsou všichni hráči a dále ti, kteří se zajímají o dění v našem fotbalovém klubu. Mimo zpráv o činnosti jednotlivých mužstev proběhne zpráva o stavu klubu a volba výkonného výboru.

• 12.06.2014 09:24

Webová prezentace byla spuštěna

Dnes byla spuštěna naše nová webová prezentace, která navazuje na prezentaci klubu  na Facebooku. Cílem prezentace je představit fotbalový klub FK Jiskra Heřmanův Městec jako organizaci, která se stará o rozvoj sportu v regionu a také poskytnout aktuální informace těm, kteří nemají možnost...