Derby rozhodl Mach

10.05.2015 19:39

Kolosální atmosféru přichystalo téměř 400 diváků derby mezi domácí FK Jiskrou Heřmanův Městec a hostujícími Nečešicemi.

První dějství začali aktivněji domácí, kteří nepustili soupeře do vážnějších šancí. Skvěle chytající brankář hostí, Novák, svými zákroky znemožnil domácím vstřelit branku, proto skončil první poločas 0:0.

Druhý poločas začal do pro domácí FK Jiskru smolně. Ve 47. minutě se ujaly Načešice vedení. Nepřiznivý stav na světelné tabuli nabudil domácí k aktivní hře a "začala jízda".V 60. minutě dal trenér Holeček pokyn ke změně rozestavení a začala ofenzivní hra na pouhé 3 obránce, ale za to s 5 záložníky, což se ukázalo jako správný krok, protože se v 70. minutě trefil David Salfický a bylo srovnáno 1:1.

Přes nepřízeň počasí se nakonec domácím podařilo vstřelit vítěznou branku. V 82. minutě otočil skóre Stanislav Mach a utkání skončilo 2:1 pro domácí Jiskru.

Fotbalový klub JISKRA Heřmanův Městec nastoupil v tomto složení: Zrůst st., Jablečník M., Čáp, Synek, Straka, Šafránek (60. Zrůst ml.), Jablečník D., Mach, Hlaváč, Salfický (80. Tiler), Svoboda.