FK PŘELOUČ - FK JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC 10:1 (2:0)

FK PŘELOUČ - FK JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC                          10:1  (2:0)

Hráno 21.9.2014 v 9.30 hod

Sestava HM:   Jirků Adam, Charvát Adam, Radil Martin, Pekař Radek, Kutlvašr Václav, Voženílek Jakub, Pilný Václav, Jelínek Michal, Pilnáček David, Bleha Filip, Kutřín Jaroslav

Náhradníci:    Mach Standa, Pašek Antonín

Branky našeho týmu:             Bleha Filip

V neděli 21.9. jsme sehráli 7. Kolo krajského přeboru starších žáků s vedoucím mužstvem soutěže FK Přelouč.

K zápasu s vedoucím mužstvem jsme nastupovali s obavami, ale začátek zápasu vyzněl překvapivě pro naše mužstvo, kdy jsme prvních cca 10 minut byli lepším mužstvem. Z naší převahy vyplynula 100%-ní šance Filipa Blehy, jehož střelu z malého vápna soupeřův gólman reflexivně vykopl. V půlce prvního poločasu se začala hra vyrovnávat a ke konci poločasu již měl náš soupeř územní převahu. Z této převahy vyplynuly jeho 2 góly a ještě cca 3 vyložené šance soupeř zahodil. Poločasový výsledek 2:0 byl pro nás lichotivý a vzbuzoval optimismus do druhé půle.

Tyto naděje však na začátku druhého poločasu rychle vzaly za své. Naše obranná hra se sesypala a výsledek začal hrozivě narůstat v náš neprospěch. Pět gólů jsme dostali po naprosto shodných akcích, kdy si soupeřův útočník naběhl mezi naše obránce a po kolmé přihrávce od záložníka šel sám na našeho gólmana. V těchto chvílích byla obrana děravá jako řešeto. Ke konci utkání jsme zaznamenali čestný úspěch Filipem Blehou, který utěšenou střelou překonal gólmana soupeře.

Mužstvo musím pochválit za obstojnou hru v prvním poločase, ale hra naší obrany ve druhém poločase byla katastrofální. Standardní výkon podal Adam Charvát s Kubou Voženílkem. Trochu za očekáváním byly výkony Radka Pekaře a Václava Pilného, který je schopen podávat daleko lepší výkony.

Z nepochopitelných důvodů má naše soutěž o víkendu 26.9.÷28.9. volno a další zápas hrajeme 5.10. 2014 ve Vysokém Mýtě.