Žáci FK Jiskra Heřmanův Městec - ŽSK Třemošnice 2:3

FK JISKRA HEŘMANŮV MĚSTEC – ŽSK TŘEMOŠNICE                          2:3  (0:1)

Hráno 27.8.2014 v 17.00 hod

Sestava HM:   Jirků Adam, Charvát Adam, Radil Martin, Pekař Radek, Kutlvašr Václav, Voženílek Jakub, Pilný Václav, Jelínek Michal, Kutřín Jaroslav, Bleha Filip, Feneš Michal,

Náhradníci:    Mach Stanislav

Branky našeho týmu:             Filip Bleha, Václav Pilný

Ve středu 27.8. v 17.00 hod jsme v nezvyklou dobu a v nezvyklý čas odehráli první, celkově už třetí, vložené kolo. Čekal nás jeden ze slabších soupeřů skupiny, hráči ze sousední Třemošnice. Bodově na tom byla obě mužstva stějně, žádné zatím nezískalo ani bod. Očekávali jsme vyrovnané utkání, což v průběhu zápasu potvrdilo.

Na střídání jsme měli pouze jednoho hráče, neúčast byla negativně ovlivněna koncem prázdnin.

První poločas se nám herně vůbec nevyvedl. Hráči byli roztěkaní, při hře si navzájem překáželi, hra byla zhuštěna na malém prostoru. Přesto jsme si vypracovali několik šancí. Šanci Feneše, kdy dostal z pravé strany nízký centr od Voženílka hostující góĺman bravurně vykopl. Další šance Feneše a Blehy zůstaly nevyužity, zvláště Michal Feneš se ve spalování šancí překonával.

Po domluvě v kabině jsme nastoupili ke druhému poločasu. Nastoupili jsme tak soustředěně, že za cca 5 minut jsme obdrželi dva góly, z nichž ten první padl z ofsajdu. Soupeř tak rázem vedl 0:3 a s naším mužstvem to vypadalo nedobře. V této chvíli se ale naši hráči vzchopili, začali si přihrávat, zlepšili pohyb bez míče a soupeř byl rázem pod tlakem. V cca 45 minutě jsme z tlaku vytěžili první branku. Václav Pilný předvel povedenou střelu a hostující brankář kapituloval. Další naše branka padla o 3 minuty později, kdy po rohovém kopu Pilného pohotově uklidil míč „pod víko“ Filip Bleha. V tu chvíli jsem věřil, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Bohužel soupeř se chytil, naši hráči polevili v tlaku a utkání se vyrovnalo. Do konce zápasu jsme měli ještě další šance, kdy ta Vaška Pilného byla více než 100%-ní. Bohužel jsme již další branku nepřidali a utkání jsme opět prohráli.

Škoda ztracených bodů, protože soupeř byl více než hratelný a zahozených šancí bylo více než dost. V neděli 31.8. nás čeká na vlastním hřišti mužstvo Holic, a to bude zřejmě „jiná káva“. Zápas začíná v 9.30 hod.